E-sport nie jest już niczym nowym. Nawet w telewizji możemy oglądać rozgrywki z najpopularniejszych tytułu, jakich jak League of Legends. To nie są już tylko rozgrywki grupki znajomych, to ogromne pieniądze i sława! A mimo to wciąż nie brakuje osób, które śmieją się z graczy i nie dopuszczają do siebie myśli, że granie w gry może być autentycznym i dochodowym sposobem na życie.

E-sport w Polsce
Chociaż Polska wciąż nie ma swojej oficjalnej reprezentacji w kilku czołowych tytułach, gracze z całego kraju ścierają się w rozgrywkach, nawet tych na najwyższym poziomie. Niestety w naszym kraju wciąż wiele osób nie wierzy w to, że granie w gry to praca. Często dorośli zajmujący się tym na poważnie nie są wspierani przez swoje rodziny. W innych krajach za to za graniem w gry idą olbrzymie pieniądze. Nie tylko rozgrywki pierwszej ligi są dochodowe, wokół globu organizowana jest masa turniejów, również dla amatorów, gdzie każdy może spróbować swoich sił i wygrać sporą sumę pieniędzy.

E-sport sposobem na życie
Nie tylko rozgrywki są częścią tego świata, mamy również inne sposoby na zarabianie w graniu w gry. Mowa oczywiście o stremach, najczęściej na portalu Twitch, ale również na YouTube czy filmach z gier. Poza reklamami mamy też możliwość wysłania dotacji naszemu ulubionemu twórcy. Dodatkowo przy dużych zasięgach do gry wkraczają najróżniejsi sponsorzy, którzy chętnie, oczywiście odpłatnie, umieszczają swoje logo przy nazwie konkretnego użytkownika. Dzięki temu przemysł graczy płynnie się rozwija i daje szansę młodym ludziom, których pasją jest granie.

Fani na całym świecie
Tradycyjny sport ma to do siebie, że z zawodowcami spotykamy się tak naprawdę tylko na czas meczów. Tutaj sytuacja jest zupełnie inna! Oprócz tego, że sama forma streamu wspiera ciągły kontakt widza z użytkownikiem, do tego mamy też inne media społecznościowe, na których często możemy ich spotkać. A mecze też są specyficznie skonstruowane, bo graczy nie dzielą z widzami barierki czy ochrona. Bardzo często po zakończeniu rozgrywek mamy możliwość porozmawiać z naszym idolem i dostać od niego autograf czy zrobić sobie z nim zdjęcie, co umacnia więź widza i gracza.