Sid Meier’s Civilization VI

Sid Meier’s Civilization VI to gra wideo z gatunku strategii i budowania imperium. W tym tytule gracze będą musieli rozpocząć budowę swojego imperium kierowanego przez tury, będą musieli awansować i rozwijać się tak, jak pozwalają na to sześciokątne kwadraty mapy, w miarę postępów w grze będziemy musieli stawić czoła różnym wrogom i zdobywać zasoby, aby przetrwać ataki.

Fani strategii od lat lubią tę serię, podróżując przez różne epoki historyczne i budując wielką armię. Civilization VI to gra z silnym komponentem taktycznym, polegającym na zdominowaniu różnych terytoriów w walce z innymi cywilizacjami. Dlatego ważne jest, aby zarządzać zasobami, eksplorować mapę, aby stworzyć potężne imperium.

Rome: Total War

Rome: Total War to opracowana przez The Creative Assembly strategiczna gra wideo, której główna kampania rozgrywa się w latach 270 p.n.e. do 14 n.e., ukazując ostatnie wieki okresu republikańskiego i pierwsze dekady okresu cesarskiego starożytnego Rzymu. Gra pozwala na rozgrywanie taktycznych bitew w czasie rzeczywistym. Gracze muszą kontrolować jeden z trzech rzymskich rodów i zarządzać gospodarką, rządem, dyplomacją i armią swojej frakcji, aby osiągnąć serię celów na ogromnej mapie. Z kolei na polu bitwy gracze kontrolują grupy żołnierzy, by walczyć z siłami wroga. Warto dodać, że seria Total War ma dziesiątki gier, inną polecaną strategią jest Total War: Warhammer 3.

XCOM 2

Jest to strategiczna gra wideo, opracowana przez Firaxis Games i dystrybuowana przez 2K Games. Jest to druga odsłona serii. Historia rozgrywa się 20 lat po wydarzeniach z poprzedniczki, gdzie ludzkość została już pokonana przez obcych, a XCOM są teraz tylko częścią ruchu oporu walczącego o to, by ludzie nie zostali wygnani, wymazani i wytępieni z wszechświata. Ta gra ma dużą społeczność graczy i stała się obowiązkowym tytułem strategicznym. Ta odsłona wprowadziła wiele ulepszeń w stosunku do oryginalnej gry, dzięki czemu możliwe jest teraz rozwijanie misji na różne sposoby.

Commandos 2: Men Of Courage

Trzecia odsłona serii, historia rozgrywa się w latach 1941-1945, najpierw na froncie zachodnim aby powstrzymać armię niemiecką, a następnie na Pacyfiku, aby powstrzymać Japończyków. W tym przypadku Commandos 2: Men Of Courage ma w sumie 21 misji, licząc te drugorzędne, w których musisz kontrolować klasyczne postacie i kilka nowych, które będą miały duże znaczenie w pokonywaniu poziomów. Prawdopodobnie jedna z najbardziej udanych hiszpańskich gier w historii. W Commandos 2 gracz ma dużą swobodę w tworzeniu strategii, gdyż do wykonania misji może wykorzystać ataki bezpośrednie, walkę wręcz i maszyny.