Finansowe wyniki Microsoftu są godne pochwalenia. Nadzwyczaj dobrze wypada w nich zestawienie związane z grami na Xbox. To dzięki koncepcji Xobx Cloud Gaming firma ta zrobiła krok milowy. Obecnie korzysta z nich blisko 10 milionów osób, a Satya Nadella może być dumna z tego wyniku. Zobacz co jeszcze wpływa na dobry odbiór gier na konsolę, w które teraz można grać w chmurze.

Technologia w grach

Rozwój technologii, wymyślenie chmury obliczeniowej pozwoliło na nowe kroki dla wielkich korporacji, takich jak Microsoft. Wprowadzenie gier konsolowych do świata chmury dało niesamowicie dobry wynik. Już ponad 10 milionów osób strumieniowało gry w Xbox Cloud Gaming. Taki wynik pokazuje też dobrą sytuację finansową tej firmy.

Nie wiemy co prawda jak wygląda sytuacja innych firm, które pozwalają na gry w konsoli Xbox poprzez chmurę. Jednak jak na standard GeForce Now, który oferował darmowy dostęp w ramach okresu próbnego, to wynik jest naprawdę dobry. Wynik ten zawdzięcza również sporej ilości osób, które wykupiły sobie abonament Game Pass – najwyższy możliwy do wyboru, a więc też najdroższy.

Microsoft dba o swoich klientów. Ostatnio tworzy filmiki mające pomóc użytkownikom w kłopotach, nawet jak naprawić konkretny model laptopa. Oprócz tego często publikują informacje dotyczące integracji sprzętu i systemu starszej generacji z nowym Windowsem 11. Nie wspominając o ciągłym naprawianiu bugów i dziur w systemie operacyjnym. Łatki sprawdzają się doskonale i nie wieszają działania komputerów.

Źródło: https://www.informator24.pl/