Minęło już 1,5 roku od premiery PlayStation 5. Zadebiutowała w Japonii i USA. Nadal cieszy się ogromną popularnością. PS5 miała największe wejście historii w branży gier. Cena konsoli sięga do około 3 tysięcy złotych. Mimo to wiele osób i taj decyduje się na zakup.

O konsoli PlayStation 5

PS5 wyróżnia się prawdziwym designem w białej obudowie, która wyróżniała się od poprzednich modeli. Ostatnio niedaleko Gliwic odbyły się targi graczy i producentów konsoli w i tam zainteresowani mogli podziwiać ten design – więcej na GliwiceInfo.pl. Konsola posiada 8-rdzeniowy procesor, kartę graficzną o mocy rzędu 10,28 TFLOPS. Dysk SSD znacznie szybciej przesyła dane i ładuje gry w kilkanaście sekund. Świetny obraz w jakości 4K i wydajność na poziomie 120kl na sekundę. Najlepiej by konsola miała takie efekty należy kompatybilować do tego telewizor, żeby móc cieszyć się tymi efektami.

Świetne jest to, że możemy odtwarzać stare gry, które odbierały na PS4 . Nie odbiera  jedynie gier z poprzednich edycji PS1, PS2, PS3. Pady czyli kontroler posiada wibracje haptyczne, które oddają cały efekt gry. Kontroler działa znacznie płynniej niż w PS4.

Wady konsoli PlayStation 5

Wadą konsoli jest to, że głośno chodzi w czasie uruchamiania gier. Niby to nieuniknione, ale uciążliwe dla ucha. Mimo iż chodzi ciszej niż poprzedniczka. Drugą rzeczą jest mała pojemność dysku 825 GB, wiąże się to że możesz zainstalować małą ilość gier.

Konsola jest uwielbiana przez graczy, kto ją posiada cieszy się z jej korzystania. Posiada świetną jakość graficzną, płynność obrazu. Również efektowny pad, który wibruje. PlayStation 5 jest godnym polecenia, efektywnie przeniesie w świat gier.