Gdyby tak każdy pozwalał sobie chociaż ten jeden raz w tygodniu na dłuższą przerwę od pracy, w której zapewniłby sobie jakąś rozrywkę, po świecie chodziłoby znacznie mniej sfrustrowanych i przemęczonych osób.

Najłatwiej odpocząć właśnie podczas zabawy. Gdy człowiek skupia się na angażującej go rozrywce, wszystko inne nagle przestaje mieć znaczenie, nawet jeśli tym „innym” są naprawdę poważne problemy. Pokój zagadek dla wielu potrafi stać się właśnie takim miejscem wyluzowania i odreagowania. A lepiej jednak wybrać się w wolnym czasie właśnie do niego, niżeli ponownie zapijać smutki w pubie. Escape roomy dzielone są teraz na różne kategorie tematyczne. Jeżeli więc ktoś nie ma ochoty się bać, wcale nie musi odwiedzać pokojów w typie horror. Dla niego twórcy escape roomów również przygotowali wiele ciekawych (i wcale nie infantylnych czy dziecięcych) opcji.

Oczywiście pokoje o mrocznym klimacie klasycznego horroru cieszą się największym zainteresowaniem, bo jakoś tak już jest, że ludzie lubią się bać, ale mimo wszystko nie trzeba ich wcale wybierać, by przekonać się na własnej skórze, jak działają escape roomy. Z założenia pokój zagadek nie musi wywoływać przerażenia. Nie musi straszyć, być wypełniony dziwacznymi przedmiotami i osaczać graczy ciemnością, bo równie dobrze może przeistoczyć się w statek kosmiczny, który właśnie ma ruszyć na Marsa, albo w tratwę starego kapitana, który zabiera przypadkową ekipę w długi rejs. Istnieją też escape roomy oparte na fabułach popularnych gier komputerowych, bajek czy filmów. Każdy z nich wykorzystuje moc rekwizytów oraz efekty dźwiękowe i świetlne, by tylko przenieść graczy do innego świata i pomóc im wejść w konkretną akcję.

Wspaniałe rozrywki możesz tez znaleźć w Konstancinie. Odwiedź https://konstancininfo.pl i poznaj je wszystkie!

Z łatwością można też sprawdzić (oczywiście przy pomocy Internetu), jak taki escape room jest oceniany przez innych. Dzięki temu odwiedza się wyłącznie wartościowe pokoje. A jako że escape roomy nie są jakąś szczególnie tanią rozrywką, warto jednak nauczyć się odsiewać te kiepskie od tych, które naprawdę coś oferują.