Ta usługa Facebooka stała się nowym przedsięwzięciem firmy, z którym chce ona bezpośrednio konkurować z takimi platformami jak Twitch. Jest to aplikacja do gier dla streamerów. Dzięki Facebook Gaming gracze mogą tworzyć własne transmisje na żywo z każdej ze swoich gier, w które każdy z użytkowników portalu może zagrać, lub po prostu może śledzić swoich ulubionych streamerów. Jednak aplikacja ta nie osiągnęła jeszcze szczytu popularności, więc możliwe, że wiele osób nadal nie wie dobrze, jak działa.

Facebook Gaming stał się aplikacją sieci społecznościowej Facebook i został stworzony, aby bezpośrednio konkurować z innymi platformami, takimi jak YouTube i Twitch. Usługa ta została uruchomiona w 2018 roku jako dedykowane centrum strumieniowania gier. Każdy użytkownik, który jest częścią tej platformy może stać się streamer, co staje się okazją dla wielu, aby zarabiać pieniądze poprzez gry wideo. Działanie platformy jest bardzo proste, wystarczy znaleźć „Gry wideo” na Facebooku, lub można wpisać w wyszukiwarkę fb.gg.

Na tej platformie znajdziesz różne kategorie, które można przeglądać, czy to różne gry, lub transmisje na żywo. Wszystko to pozwoli Ci śledzić swoich ulubionych graczy i być świadomym każdej z ich transmisji. Co najlepsze, można oglądać streaming za darmo bez reklam.

Warto wspomnieć, że w trakcie transmisji widzowie mają możliwość interakcji poprzez czat, a także pokazywania swoich reakcji za pomocą emotikonów czy zapraszania nowych znajomych do oglądania transmisji. Można oglądać również oficjalne zawody eSportowe.

Powiązany temat: Facebook już niedługo zaprezentuje nową platformę z grami

Jakie są funkcje platformy do gier na Facebooku?

Warto zaznaczyć, że Facebook Gaming to platforma streamingu wideo, która opiera się na eSporcie, ale kilka lat temu Facebook włączył do swojej platformy gry, ale zdając sobie sprawę, że ta funkcja została w tyle ze względu na rozwój branży eSportowej, postanowili więc rozszerzyć jej możliwości o streaming.

Jedną z głównych nowych funkcji Facebook Gaming jest to, że jest teraz dostępny do pobrania na urządzeniach mobilnych z systemem Android, a oczekuje się, że wkrótce będzie dostępny również dla urządzeń z systemem iOS

Obecnie jest wiele osób, zwłaszcza młodych ludzi w wieku od 17 do 30 lat, którzy są coraz bardziej obecni w świecie gier wideo, więc zainteresowanie tego typu stronami wzrosło. Uważa się więc, że Facebook a chce to wszystko wykorzystać, aby dotrzeć do szerszego grona odbiorców.