E-sport staje się coraz popularniejszą dziedziną, a chętnych do wystąpień na scenie jest coraz więcej. Większość graczy pozostawia ten sposób na życie w sferze marzeń. Czemu tak się dzieje i nie realizują ambitnych planów? Zwykle największym problemem jest sam początek.

Od czego zacząć?

Najważniejszą kwestią jest wybór gry internetowej, w której gracz chciałby się realizować. Z początku dobrze jest skupić się na jednym tytule, poznać jego zasady oraz mechanikę. Pomocne mogą okazać się liczne artykuły dostępne w Internecie, gdzie gracze dzielą się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami. Niejednokrotnie udzielają cennych wskazówek i informacji.
Prowadzenie regularnych rozgrywek pozwoli szlifować umiejętności, co jest początkiem tej niezwykłej przygody.
Aktualnie na scenie e-sportowej dominują tytuły:
– League of Legends
– CS:GO
– StarCraft
– Fortnite
Do tej grupy wkracza również Gwent: Wiedźmińska Gra Karciana. Tytuł ten zdobywa coraz większą popularność i każdego miesiąca organizowane są turnieje dla najlepszych graczy.

Krok drugi – daj się poznać

Kiedy osiągane wyniki stają się zadowalające i można już pochwalić się swoimi umiejętnościami, należy pozwolić się dostrzec. Są na to dwa najskuteczniejsze sposoby:
– Streaming rozgrywek na żywo. Najpopularniejszym serwisem do tego typu działań jest Twitch, który zdominował rynek platform streamingowych. Sam serwis za darmo udostępnia obszerną bazę informacji, programów oraz porad dla początkujących, które pozwolą zbliżyć się do sceny e-sportowej. Z czasem widzów będzie przybywać, a każda kolejna osoba zwiększa szansę na dodatkowy zarobek.
– Wgrywanie filmów z gier na YouTube’a[ Całe rozgrywki lub kompilacje najlepszych fragmentów będą powoli, ale sukcesywnie przyciągać kolejnych widzów.
W obu przypadkach ważne jest, aby trafić do odbiorców, zachęcić ich do przyjścia i dać powód, aby zostali wiernymi obserwatorami. Im więcej osób będzie oglądać filmy, tym większa szansa na rozgłos i możliwość trafienia do sponsora.
Dodatkowo obie te metody pozwalają na generowanie dochodu z gry, która do tej pory traktowana była jako zwyczajne hobby.

Krótkie podsumowanie

Zarabianie na grach komputerowych nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wszystko sprowadza się do aktywnej i regularnej gry. Widzowie lubią wiedzieć, kiedy mogą spodziewać się kolejnych filmów lub streamów. Najlepiej jest przygotować stały grafik i sztywno się go trzymać. Na początek wystarczą 2 godziny gry 3 razy w tygodniu w porach wieczornych.
Pozwól się odnaleźć. Zostań zauważony.
Kiedy popularność gracza w Internecie rośnie, jego szanse na sukces również pną się do góry. Jeśli gracz osiąga dobre wyniki i wspina się w rankingu, kwestią czasu jest kiedy pojawią się pierwsi sponsorzy, a być może i zaproszenia na rozmowy kwalifikacyjne do drużyn e-sportowych[
Osoby będące najwyżej w rankingach mogą pozwolić sobie na luksus, jakim jest napisanie wiadomości do wybranych drużyn, ponieważ oni zawsze otrzymają odpowiedź zwrotną.